Duben 2008

fríský kůň

30. dubna 2008 v 16:48 | niky |  plemena koní
úúúžasňoučcí koníčci-až na Clydesdale

clydesdale-moje moje

30. dubna 2008 v 11:52 | niky |  plemena koní
todle je moje nejoblíbenější plemeno ale v bílím

parkur

30. dubna 2008 v 11:10 | niky |  sporty

Čtyřspřeží

30. dubna 2008 v 10:58 | niky |  bílí koně

the sims 2 pets + noční život

25. dubna 2008 v 20:11 | niky |  jiné
tak tohle je hned na začátku když mi najíždí moje rodinka sice jich mam hodně ale hraju spíče s touhou-mam mega městečko
moje fena nelinka
moje autíško
a nakonec můj celý barášek
tak takhle se mi podařila stopnout hra....a dole sou další pohledy
tak tohle je přehuštěný......:-D
zase letí....
tak a to je vše...

kočičky

20. dubna 2008 v 12:04 | niky |  jiné

pejsci

20. dubna 2008 v 11:56 | niky |  jiné
a toto je muj pejsanek upe rozkošna fotečka...

mám sem dát něco jinýho?

20. dubna 2008 v 10:26 ankety
pár lidiček mi řikalo že by to tu bylo lepší kdyby tu nebyly jenom koně tam mám sem dát něco jinýho??a napište mi co sem mám dát!...
tak co???

všechny barvy

9. dubna 2008 v 19:31 | niky |  barvy koní
Pro zbarvení koně je rozhodující množství základního barviva (pigmentu) a obsah černého baviva (melaninu). Koně, jejichž srst má jen základní pigment, mají srst žlutou nebo červenou (ryzou). S přídavkem melaninu barvy tmavne.
Při popisu koně si všímáme základní barvy srsti, její sytosti a odstínu, stejně jako zvláštností (prokvetenost, grošovanost aopd.)
Podle základní barvy srsti rozpoznáváme tyto barvy: hnědá, červená, žlutá, černá, bílá a smíšené
vybělující běloušBělouš rovnoměrná směs bílých a černých chlupů. Srst se pohybuje od světlé až po železitou (velmi tmavou). Kůže je černá. Rozlišujeme bělouše vybělující a nevybělující. Vybělující se rodí s tmavou srstí, která postupem věku vyběluje (vybělování začíná na hlavě), kdežto nevybělující bělouš má takovou barvu, se kterou se narodil.
vraníkVraník je zcela černý kůň, který má pigment všude kromě možných bílých znaků. Touto barvou se vyznačují např. koně fríští, kteří ale nesmí mít bíle odznaky nebo felští poníci. Rozlišujeme vraníky na uhlové- tmavá barva bez lesku, lesklé- jejich srst má kovový nádech a letní, jejichž barva má modravý až červenavý nádech
hnědákHnědák má hnědou či rezavou srst s černou hřívou, ocasem a spodky končetin. Barvy jsou odrezavé po hnědou nebo nažloutlou. Zde rozdělujeme na černé hnědáky, kteří mají černou srst a jen okolo huby a ve slabinách hnědou. Srnčí hnědáky, kteří mají srst nažloutlou a může se u nich vyskytnout i úhoří pruh, světlé a tmavé, hnědáky zlaté- ti mají kaštanově hnědou barvu s kovovým leskem a červené hnědáky, kteří se vyznačují červenohnědou barvou s černými končetinami.
ryzákRyzák může mít různé odstíny zlaté od světlé až po červenozlatou. hříva a ocas mohou být o něco světlejší i tmavší než srst. Ryzáky dělíme na tmavé-mají nejtmavší povolený odstín ryzé barvy, jasné-jsou jasně ryzí až do žluta přecházející, hříva by měla být ještě světlejší než srst, ohnivé- hnědočervená srst s výrazným leskem, černé- černá barva s červenavým odstínem srsti, hříva a ocas jsou téměř černé. U ryzáků se vyskytují tzv. Muhammadovy skvrny, jsou to tmavé skvrny na zádi, plecích a krku- někdy se jim také říká Eclipsovy skvrny- údajně je měl tento velice slavný ryzák. Tato barva je typická např. pro baškirské koně.
Plavák Světle písková srst s černou hřívou, ohonem, nohama a často i se zádovým pruhem (úhořím pruhem) a někdy i zebrováním na kohoutku a nohách. Barva se pohybuje od žluté po myšovou v závislosti na rozložení pigmentu. kůže je černá. Rozlišujeme plaváky žluté, žemlové, srnčí a tmavé. Zástupci plaváků jsou fjordlingové. u nás se chovají chlumečtí plaváci.
palominoPalomino neboli Isabela má zlatou srst s bílou či krémovou hřívou a ohonem. Barva se pohybuje od žluté po světle krémovou až bílou. Kůže má růžové zabarvení a oko by mělo být jakoby skleněné. Rozlišujeme na hermelínové- velmi světlé, zlaté, žluté a tmavé. Tato barva je typická pro koně plemene hafling. U nás se chovají čeští teplokrevníci rázu Kinski, což jsou isabely.
strakáč piebaldStrakáč má po těle více či méně kruhovité skvrny odlišné od hlavní tělové barvy, které jsou rozloženy po celém těle. Strakáče rozlišujeme na piebald- velké nepravidelné černo-bílé skvrny a skewbald- velké nepravidelné skvny jiných barev než je černá.
Grošák tmavošedé chlupy vytvářejí na světlém podkladě viditelné kroužky. U tohoto typu zbarvení se ale stává, že s přibývajícím věkem mizí.
Tygr má hnědé nebo šedé žíhání, popřípadě skvrny tmavších barev, které ovšem nejsou tak velké jako u strakáče.
Pstružák má hnědé skvrnky na jinak šedém podkladě.
Mourek černá nebo hnědá srst se značným podílem bílých chlupů
Červený bělouš rezavá srst promísená s bílými chlupy, které zesvětlují její odstín. Modrý bělouš černá nebo hnědá barva srsti promísená s bílými chlupy, které jí dodávají modravý nádech.
Cremello má krémově zbarvenou srst s nepigmentovanou kůží.
Albín kůň s nepigmentovanou kůží, červeným nebo modrým okem, nepigmentovanou rohovinou kopyt. Albíni se rodí bílí.

chladnokravníci

9. dubna 2008 v 19:30 | niky |  info
Jsou to těžcí koně robustní stavby, tradičně odvozovaní od vymřelého druhu Equus robustus. Ve skutečnosti tato směs vymřelých druhů koní neměla vlastnosti chladnokrevníků, šlo jen o zvířata o něco větší než současní divocí koně. Dnes odborníci soudí, že k předkům chladnokrevníků patřil lesní tarpan, ale jejich vzhled i vlastnosti jsou dílem lidského chovatelského umu. Prvním historicky doloženým těžkým plemenem je armonický ("přímořský") kůň, který svou velikostí a silou udivoval římské autory. Žil na pobřeží mezi ústím Seiny a Loiry a odtud se šířil na severovýchod. Chladnokrevníci mají mohutný formát, silnou kostru, mocné svalstvo a těžkou, hrubou hlavy. Profil je často vyklenutý (klabonos), na krku je tukový hřeben a na nohách rousy, dědictví po lesním tarpanovi. Největší velikosti dosáhli chladnokrevníci až v minulém a tomto století.

teplokrevníci

9. dubna 2008 v 19:30 | niky |  info
Tito vysocí, ale lehcí koně jsou nejpočetnější, nejrozšířenější a nejoblíbenější skupinou koní. Jsou temperamentní a hodí se k jízdě i lehkému tahu. Dnes jsou to především sportovní koně. Jejich pravlastí je východní Evropa a Přední či Střední Asie. Nejušlechtilejším a prokazatelně jediným čistokrevným plemenem je arabský plnokrevník, základ většiny cenných chovných linií na světě. Jeho potomkem je i anglický plnokrevník; na jeho vzniku se podíleli také berbeři a starobylí britští koně. Velmi ušlechtilí jsou také někteří koně íránští a středoasijští, i když čistota jejich chovu nebyla tak žárlivě střežena jako v Arábii.

pony

9. dubna 2008 v 19:24 | niky |  info
Až na několik v poslední době prošlechtěných plemen patří poníci k starobylým typům. Hlavním kritériem pro tuto kategorii je výška, v různých zemích se však hranice trochu liší. Většinou se za největší výšku ponyho považuje 130 cm, jinde však až 145 cm. Ve skutečnosti to není obecně platný znak. Kaspický pony nebo nedávno vyšlechtěná falabella měří méně než jeden metr, a přesto jsou to vzhledem i povahou "malí koně", ne poníci. Naproti tomu někteří ponyové, např. fell, dales nebo ruská vjatka, měří 145 cm, ale mají vlastnosti poníků. Pony má totiž typickou hlavu, krátké a jinak utvářené uši, odlišné proporce a často i zvláštní povahu. I pohyb bývá odlišný. Většina poníků patří k místním, na omezeném území žijícím typům. Někteří žijí třeba jen na jediném ostrvě nebo v jednom pohoří.

2.sb

9. dubna 2008 v 18:39 | niky |  spřátelené blogy
no tak je to blogísek mojí asi nejjj kámošky :-) jsme spolu už od školy kopa švandy tak se jukněte ale dělala to spíš jedna holčina z naší třídy;-)

hezounké

2. dubna 2008 v 10:55 | niky |  3D obrázky koní